COVID-19 serologiniai tyrimai iš kraujo

KORONAVIRUSO INFEKCIJA

Koronaviruso liga 2019 (COVID-19) yra ūmi infekcinė liga, kurią sukelia 2019 m. naujas koronavirusas (SARS-CoV-2). Ligos inkubacinis laikotarpis yra infekcinis ir svyruoja nuo 1–14 dienų (dažniausiai 3–7 dienos). Infekcijos šaltinis taip pat gali būti besimptomė infekcija. Pagrindiniai infekcijos perdavimo būdai yra oro lašelinis, per kvėpavimo takus ir kontaktas su infekuotais asmenimis. Pradiniai pacientų simptomai yra karščiavimas, nuovargis ir kosulys, kurie pamažu išsivysto į dusulį ir kitus pavojingus simptomus. Daugeliui pacientų prognozė yra gera.

Po užkrėtimo 2019-nCoV tęsiasi keletas inkubacinio laikotarpio dienų. IgG antikūnai atsiranda po kelių dienų praėjus inkubacijos laikotarpiui ir išlieka ilgą laiką.

  • Kraujo mėginiuose teigiamas IgM ar IgA kiekis gali būti ūminės infekcijos rodiklis.
  • Kraujo mėginiuose teigiamas IgG kiekis gali būti esamos ar buvusios infekcijos rodiklis.

SEROLOGINIAI COVID-19 TYRIMAI

Be tiesioginio viruso nustatymo taikant polimerazės grandininę reakciją (PGR) medžiagoje iš viršutinių, apatinių kvėpavimo takų SARS-CoV-2 infekcijai aptikti yra tinkamas ir antikūnų prieš SARS-CoV-2 nustatymas kraujyje. Antikūnų nustatymas leidžia patvirtinti SARS-CoV-2 infekciją pacientams, kuriems yra būdingi simptomai ir įtariamais atvejais be simptomų. Tai taip pat prisideda prie stebėjimo ir protrūkio kontrolės. Siekiant reikšmingų serologinių rezultatų, rekomenduojama pacientą tirti: dėl galimos ūminės fazės (IgM/IgA) (1 ligos savaitė) ir poūminės fazės (IgG) (3–4 savaitė).

Siekiant išsiaiškinti besimptomius ligos nešiotojus ir ūmiai sergančius rekomenduojama atlikti Anti-SARS-CoV-2 IgM ar IgA tyrimą:

Dienos po simptomų pradžios Anti-SARS-CoV-2 ELISA IgA
<10 dienų po simptomų atsiradimo 50%
>10 dienų po simptomų atsiradimo 100%

IgG tyrimą rekomenduojama atlikti siekiant sužinoti ar yra susiformavęs imunitetas prieš SARS-CoV-2. Tyrimą rekomenduojama atlikti, net jei ir nebuvo ligos simptomų.

Dienos po simptomų pradžios SARS-CoV-2 IgG
<3 0%
3-7 25%
8-13 86,40%
>14 100%

Kombinuotas IgA ir IgG tyrimas užtikrina, kad bus išaiškinti tiek ūmiai sergantys, tiek besimptomiai nešiotojai ir jau persirgę.

 Dienos po simptomų pradžios IgA+IgG
<10 dienų po simptomų atsiradimo ~68%
>10-14 dienų po simptomų atsiradimo 100%

SYNLAB laboratorijoje galite atlikti COVID-19 serologinius tyrimus nuo 27,00 Eur.

  • Pacientus priimame tik užsiregistravus paslaugoms iš anksto telefonais (8 6) 820 53 99; (8 6) 853 98 01;
  • atvykti galite tik Jums paskirtu laiku, laikytis rankų higienos, dezinfekuoti rankas nurodytoje vietoje. Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
  • tyrimas atliekamas tik simptomų neturintiems pacientams.

Plačiau apie COVID-19 rasite ČIA.
KAINYNAS.