COVID-19 tyrimai

SYNLAB laboratorijoje galite atlikti COVID-19 serologinius tyrimus (iš kraujo) arba COVID-19 tyrimą RT-PGR metodu (iš nosiaryklės).

  • Pacientus priimame tik užsiregistravus paslaugoms iš anksto telefonais (8 6) 820 53 99; (8 6) 853 98 01;
  • atvykti galite tik Jums paskirtu laiku, laikytis rankų higienos, dezinfekuoti rankas nurodytoje vietoje. Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
  • tyrimas atliekamas tik simptomų neturintiems pacientams.

KAINYNAS.

KORONAVIRUSO INFEKCIJA

Koronaviruso liga 2019 (COVID-19) yra ūmi infekcinė liga, kurią sukelia 2019 m. naujas koronavirusas (SARS-CoV-2). Ligos inkubacinis laikotarpis yra infekcinis ir svyruoja nuo 1–14 dienų (dažniausiai 3–7 dienos). Infekcijos šaltinis taip pat gali būti besimptomė infekcija. Pagrindiniai infekcijos perdavimo būdai yra oro lašelinis, per kvėpavimo takus ir kontaktas su infekuotais asmenimis. Pradiniai pacientų simptomai yra karščiavimas, nuovargis ir kosulys, kurie pamažu išsivysto į dusulį ir kitus pavojingus simptomus. Daugeliui pacientų prognozė yra gera.

COVID-19 TYRIMAS RT-PGR METODU

Realaus laiko atvirkštinės transkripcijos – polimerazės grandininės reakcijos (RT-PGR) tyrimas, skirtas greitai aptikti su sunkiu ūmiu kvėpavimo sindromu susijusį koronavirusą. Šis tyrimas skirtas diagnozuoti SARS-CoV infekciją. Tyrimas yra atliekamas iš kvėpavimo takų surinktų mėginių – nosiaryklės ar ryklės ėminių.

RT-PGR tyrimas, iš nosiaryklės ėminio, patikimas ir informatyvus kai atliekamas ankstyvame infekcijos etape (pirmąją ligos savaitę). Šį tyrimą rekomenduojama atlikti asmenims, turintiems COVID-19 simptomus ar rizikos asmenims, kurie grįžo iš infekcijos paliestų vietovių, arba turėjo galimą kontaktą su infekuotu asmeniu, siekiant laiku diagnozuoti ir pagydyti ligą.

Vėlesnėse infekcijos fazėse virusas keliauja į apatinius kvėpavimo takus ir nosiaryklės ėminys tampa neinformatyvus. Užsikrėtusiems žmonėms, tiriamiems antrą savaitę, mėginius reikėtų imti iš giliųjų kvėpavimo takų arba naudoti išgrynintą medžiagą (skreplius).

SEROLOGINIAI COVID-19 TYRIMAI

Po užkrėtimo 2019-nCoV tęsiasi keletas inkubacinio laikotarpio dienų. IgG antikūnai atsiranda po kelių dienų praėjus inkubacijos laikotarpiui ir išlieka ilgą laiką.

  • Kraujo mėginiuose teigiamas IgM ar IgA kiekis gali būti ūminės infekcijos rodiklis.
  • Kraujo mėginiuose teigiamas IgG kiekis gali būti esamos ar buvusios infekcijos rodiklis.

Be tiesioginio viruso nustatymo taikant polimerazės grandininę reakciją (PGR) medžiagoje iš viršutinių, apatinių kvėpavimo takų SARS-CoV-2 infekcijai aptikti yra tinkamas ir antikūnų prieš SARS-CoV-2 nustatymas kraujyje. Antikūnų nustatymas leidžia patvirtinti SARS-CoV-2 infekciją pacientams, kuriems yra būdingi simptomai ir įtariamais atvejais be simptomų. Tai taip pat prisideda prie stebėjimo ir protrūkio kontrolės. Siekiant reikšmingų serologinių rezultatų, rekomenduojama pacientą tirti: dėl galimos ūminės fazės (IgM/IgA) (1 ligos savaitė) ir poūminės fazės (IgG) (3–4 savaitė).

Siekiant išsiaiškinti besimptomius ligos nešiotojus ir ūmiai sergančius rekomenduojama atlikti Anti-SARS-CoV-2 IgM ar IgA tyrimą:

Dienos po simptomų pradžios Anti-SARS-CoV-2 ELISA IgA
<10 dienų po simptomų atsiradimo 50%
>10 dienų po simptomų atsiradimo 100%

IgG tyrimą rekomenduojama atlikti siekiant sužinoti ar yra susiformavęs imunitetas prieš SARS-CoV-2. Tyrimą rekomenduojama atlikti, net jei ir nebuvo ligos simptomų.

Dienos po simptomų pradžios SARS-CoV-2 IgG
<3 0%
3-7 25%
8-13 86,40%
>14 100%

Kombinuotas IgA ir IgG tyrimas užtikrina, kad bus išaiškinti tiek ūmiai sergantys, tiek besimptomiai nešiotojai ir jau persirgę.

 Dienos po simptomų pradžios IgA+IgG
<10 dienų po simptomų atsiradimo ~68%
>10-14 dienų po simptomų atsiradimo 100%

Atlik COVID tyrimus