-->

COVID-19 antigeno tyrimai

COVID-19 antigeno tyrimas  skirtas greitai ir kokybiškai nustatyti SARS-CoV-2 viruso antigeną nosies ir ryklės mėginiuose asmenims, kuriems įtariama infekcija. Antigeno testai matuoja pačių virusinių baltymų (antigenų) buvimą/nebuvimą, dažniausiai gausų nukleokapsidinį baltymą. Tikimasi, kad naujausia šių tyrimų karta, galės būti naudinga asmenims, kurie dažnai kontaktuoja su sergančiaisiais ir turi didelę riziką apsikrėsti.

Greitieji antigeno tyrimai gali padėti nustatyti COVID-19 žmonėms, kuriems yra pasireiškę pirmieji ligos simptomai.  Paprastai tai nutinka praėjus maždaug 3–10 dienų nuo užkrėtimo virusu, kai asmuo gali būti besimptomis arba pirmosiomis simptomų dienomis.  Greitieji antigeno testai turi mažesnį tyrimo jautrumą, todėl labai svarbu pabrėžti, kad asmenims, kurie organizme galimai nešioja mažesnį viruso kiekį, pirmosiomis infekcijos dienomis, dar iki simptomų pasireiškimo pradžios, gali būti gaunami klaidingai neigiami rezultatai. Neigiami rezultatai turėtų būti vertinami itin atsargiai ir kylant abejonių, turėtų būti atliekamas tyrimas SARS-CoV-2 RT-PGR.

Remiantis PSO rekomendacijomis, COVID-19 infekcijai diagnozuoti gali būti naudojami greitieji antigeno tyrimai, kuomet nėra galimybės atlikti tyrimo SARS-CoV-2 RT-PGR  arba kai reikalingas labai greitas atsakymas. Rekomendacijose minima, kad neigiamas antigeno tyrimo atsakymas turėtų būti patvirtintas kitu metodu ir asmuo, gavęs tokį rezultatą, turėtų elgtis atsakingai ir neturėtų nutraukti izoliacijos.


ANTIGENO TYRIMAS IŠ SEILIŲ MĖGINIO

Atliekant tyrimą iš seilių mėginio yra išvengiama nemalonios procedūros, kai tiriamoji medžiaga yra imama iš nosiaryklės. Pacientas pats su medicinos personalo priežiūra surenka seilių ėminį į specialų mėgintuvėlį.

COVID-19 (koronaviruso) antigeno tyrimo iš seilių mėginio jautrumas 96.30%, specifiškumas 99.34%, tikslumas 99.03 %.

Prieš tyrimą negalima:

  • valgyti (30 min. iki tyrimo),
  • gerti skysčių,
  • rūkyti,
  • kramtyti gumos,
  • inhaliuoti ar skalauti burnos,
  • vartoti vaistų.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.