Faktai ir mitai apie COVID-19

Apie koronavirusą žiniasklaidoje sklando įvairių mitų, kurie nėra pagrįsti. SYNLAB laboratorija pateikia dažniausiai pasitaikančius mitus ir faktus.

MITAS. Medus ir česnakas apsaugo nuo COVID-19.
FAKTAS. Medus ir česnakas padeda stiprinti imunitetą, tačiau neapsaugo nuo COVID-19.

MITAS. Jauni ir sveiki asmenys nesuserga COVID-19.
FAKTAS. Visos amžiaus grupės yra potencialios viruso nešiotojos.

MITAS. Gripo vakcina apsaugo nuo COVID-19.
FAKTAS. Vakcina nuo gripo neapsaugo nuo COVID-19, tačiau gali apsaugoti nuo infekcijos komplikacijų.

MITAS. Naminiai gyvūnai gali užkrėsti COVID-19.
FAKTAS. Nėra įrodymų, kad virusas gali būti perduodamas gyvūnų – žmogui.

MITAS. Dezinfekcinį skystį galima pasigaminti iš namuose esančių produktų.
FAKTAS. Nerekomenduojama naudoti namų sąlygomis pagaminto dezinfekcinio skysčio.

MITAS. Dėl COVID-19 kaltas 5G ryšys.
FAKTAS. Virusai negali plisti radijo bangomis / mobiliaisiais tinklais. COVID-19 plinta daugelyje šalių, kurios neturi 5G mobiliųjų tinklų. COVID-19 plinta oro lašeliniu būdu, kai užkrėstas asmuo kosėja, čiaudėja ar kalba. Žmonės taip pat gali būti užkrėsti liečiant užterštą paviršių, taip virusui patenkant į akis, burną ar nosį.

MITAS. Alkoholio vartojimas apsaugo nuo COVID-19.
FAKTAS. Alkoholio vartojimas neapsaugo nuo COVID-19. Dažnas ar per didelis alkoholio vartojimas gali padidinti sveikatos problemų riziką.

MITAS. Aukšta oro temperatūra apsaugo nuo  COVID-19.
FAKTAS. Buvimas itin saulėtoje ar aukštos temperatūros vietovėje neapsaugo nuo koronavirusinės infekcijos. Nesvarbu, koks saulėtas ar karštas oras. Šalys, kuriose yra fiksuojama aukšta oro temperatūra, pranešė apie COVID-19 atvejus.

MITAS. Vakcina nuo pneumokokinės infekcijos apsaugo nuo COVID-19.
FAKTAS. Vakcinos nuo pneumonijos, tokios kaip pneumokokinė vakcina, neužtikrina apsaugos nuo naujojo koronaviruso. Nors ši vakcina nėra veiksminga nuo 2019-nCoV, norint apsaugoti savo sveikatą, rekomenduojama skiepytis nuo kvėpavimo takų ligas sukeliančių infekcijų. Šia vakcina galite pasiskiepyti visose SYNLAB laboratorijose.

Parengta remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos pateikta informacija.

Mitai - faktai

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.