Rutininių tyrimų rezultatų pokyčiai COVID-19 diagnostikoje

Nesant galimybės atlikti specifinių koronaviruso infekcijos tyrimų, galima atlikti rutininius tyrimus. Užsikrėtus COVID-19 infekcija, kraujyje stebimi hematologinių rodiklių pokyčiai – didėja leukocitų, neutrofilų kiekis, mažėja limfocitų, trombocitų, eozinofilų ir hemoglobino rodikliai.

Vertinant biocheminių tyrimų rodiklius, stebimas ALT, AST, bendro bilirubino (kepenų funkcijos rodiklių) bei inkstų funkcijos (šlapalo, kreatinino) vertinimui skirtų rodiklių padidėjimas. Taip pat didėja LDH, mioglobulino, kreatinkinazės širdies izomero rodikliai. Vertinant biocheminius rodiklius, stebimas albumino kiekio kraujyje mažėjimas.

Infekuoto asmens kraujyje keičiasi krešėjimo rodiklių parametrai, stebimas protrombino ir D-dimerų padidėjimas kraujyje lyginant su normomis. Be jau visų paminėtų rodiklių, didėja uždegiminių biožymenų rodikliai. Vieni pirmųjų signalizuoja ligą eritrocitų nusėdimo greičio (ENG), C – reaktyvinio baltymo (CRB) ir feritino rodikliai, kurie ligos eigoje didėja ir viršija rekomenduojamas normas.  Specifiniai rodikliai, kaip IL-2R, IL-6, IL-8, IL-10 (interleukinų receptoriai) taip pat didėja ir gali reikšti užsikrėtimą COVID-19.

 

Klinikinio įvertinimo vadovas

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 820 53 99
(8 6) 853 98 01


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.