fbpx
-->

LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ

Profilaktinė LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ tyrimų programa.  LPI dažniausiai užsikrečiama lytinių santykių metu. Dalis LPI yra besimptomės, todėl jas tiksliai diagnozuoti galima tik atlikus tyrimus. Programą sudaro 10 analičių.

Laikinai neatliekame

 

Chlamydia trachomatis

Lytinių takų infekcija. C.trachomatis pažeidžia (sugriauna) cilindrinio epitelio ląsteles: gimdos kaklelio, tiesiosios žarnos, akies gleivinės. Dėl infekcijos gali susidaryti sąaugos, kurios yra nevaisingumo, blogo sėklos nutekėjimo priežastis. Ši LPI moterims gali trukdyti pastoti, sukelti savaiminį persileidimą ar priešlaikinį. Apie 50-80 % moterų nejaučia jokių simptomų. vurų apie –  30-50 % .

Ureaplasma urealyticum

U.urealyticum pasižymi didesniu patogeniškumu nei U.parvum. Moterims ureaplazmos dažniau randamos sergant gimdos kaklelio, mažojo dubens organų uždegimais. Jos gali sukelti uretrinį sindromą, kuris pasireiškia dažnu šlapinimusi, deginimu šlapinantis. Vyrams ureaplazmos dažniau randamos sergant šlaplės, prostatos uždegimais, jos gali pabloginti spermos kokybę.

Ureaplasma parvum

U.parvum yra labiausiai paplitusi iš visų mikoplazmų. Moterims ureaplazmos dažniau randamos sergant gimdos kaklelio, mažojo dubens organų uždegimais. Jos gali sukelti uretrinį sindromą, kuris pasireiškia dažnu šlapinimusi, deginimu šlapinantis. Vyrams ureaplazmos dažniau randamos sergant šlaplės, prostatos uždegimais, jos gali pabloginti spermos kokybę.

Mycoplasma hominis

M.hominis patogeniškumas panašus į ureaplazmų. Ši LPI siejama su pielonefritais (inksto struktūrų uždegimais), pogimdyviniais endometritais (gimdos gleivinės uždegimais). M. hominis yra  infekcija, sunkinanti lėtinių infekcinių uždegimų eigą ir silpninanti šeimininko imunitetą.

Mycoplasma genitalium

Lytinių takų infekcija. Patogeninis poveikis panašus į C.trachomatis:  vyrams sukelia prostatos ir šlaplės uždegimus (prostatitC.trachomatis. us ir uretritus), kurių simptomai ryškesni, nei sukelti Mikoplazmos dažniausiai sukelia lėtinę ligą.

Gardnerella vaginalis

Moterims G.vaginalis kartu su kitomis bakterijomis sukelia išorinių lytinių organų ir makšties uždegimą (vulvovaginitą), dažniausiai randama sergant bakterine vaginoze.  Vyrai yra G.vaginalis pernešėjai, kartais gali jausti neryškius simptomus.

Neisseria gonorrhoae

Lytinių takų infekcija. Labai agresyvi bakterija – turi kelių rūšių baltymus, kurie padeda jai išgyventi įvairiomis sąlygomis, atremti šeimininko imuninę ataką ir taip padidinti savo infekcines savybes. Po trumpo inkubacinio periodo (3-5 d.) vyrams prasideda ūmus šlaplės uždegimas su gausiomis pūlingomis išskyromis, negydomas komplikuojasi prostatos bei sėklidės prielipo uždegimu.

Atopobium vaginae

Polimorfiška anaerobinė bakterija. A.vaginae išskiria įv. organines rūgštis, kurios duoda nemalonų kvapą.

Trichomonas vaginalis

T.vaginalis yra vienaląstis pirmuonis su penkiomis uodegėlėmis, kuris dauginasi apatiniuose lytiniuose takuose. Perduodamas tik lytinių santykių metu.   T.vaginalis infekcija palengvina ŽIV perdavimą lytinių santykiu metu.

Candida albicans

 Į mieles panašus grybelis, parazituojantis žmogaus organizme. Moterims sukelia vulvovaginitą, vyrams – apyvarpės ir varpos uždegimą.

 

Profilaktinė LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ tyrimų programa atliekama  iš nuograndų* iš lytinių takų (moterims) arba šlapimo**(vyrams) arba šlaplės epitelio ląstelių nuograndų*** (vyrams), darbo dienomis.

Tyrimų programos kaina - 135.00 Eur.

* moterims – iš vakaro nenaudoti vaginalinių žvakučių, tyrimą atlikti prieš kitas ginekologines procedūras arba kitą dieną po jų.

**vyrams – jei tyrimai atliekami iš šlapimo, reikalingas „pirminės porcijos“ rytinis šlapimas, t.y. rytą atsikėlus, neapsiplovus, pradedant nuo pirmųjų lašų į šlapimo indelį surinkti 20–30 ml šlapimo. Indelį sandariai uždaryti ir vienos-dviejų dienų bėgyje atnešti į laboratoriją; indelį laikyti šaltai.
***jei tyrimai atliekami iš šlaplės epitelio ląstelių nuograndų, nesišlapinti 4–5 val.

 

Paslaugos teikiamos tik iš anksto užsiregistravus

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.