fbpx
-->

COVID-19 IgG (anti-RBD) antikūnų tyrimas

YPATINGAS PASIŪLYMAS! COVID-19 IgG (anti-RBD) antikūnų tyrimas – 15,00 Eur. (papildomai skaičiuojama kraujo paėmimo paslauga - 4,00 Eur.)

COVID-19 IgG (anti-RBD) antikūnų tyrimas atliekamas praėjus 2-4 savaitėms nuo galimos užsikrėtimo dienos, vakcinacijos ar kontakto su sergančiuoju. Tyrimas leidžia įvertinti ar yra susiformavęs trumpalaikis imunitetas.

SARS-CoV-2 IgG (anti-RBD) apima antikūnus prieš smaigalio baltymus. Smaigalio baltymas – tai transmembraninis glikoproteinas, susidedantis iš dviejų regionų S1 ir S2. Daugelis šiuo metu tobulinamų vakcinų yra nutaikytos į arba savyje turi S1 RBD, atsižvelgiant į pradinius duomenis, jog antikūnai nukreipti prieš šį regioną gali neutralizuoti virusą. Gebėjimas atpažinti specifinius antikūnus, siejamus su viruso neutralizavimu, gali būti svarbus siekiant nustatyti imuninį atsaką į SARS-CoV-2 virusą.


KAIP VERTINTI TYRIMO REZULTATUS?

Jeigu SARS-CoV-2 IgG antikūnų tyrimo rezultatas yra lygus arba didesnis nei 21,8 BAU*/ml, tai reiškia, kad specifiniai IgG klasės antikūnai aptikti, t.y. asmuo yra įgijęs imunitetą po persirgtos SARS-CoV-2 infekcijos arba vakcinacijos.
Jeigu tyrimo rezultatas yra neigiamas (nereaktyvus) - apsauginio imuniteto prieš SARS-CoV-2 infekciją nėra arba testas atliktas per anksti.


 KODĖL REIKĖTŲ ATLIKTI ANTIKŪNŲ TYRIMUS?

  • Ūminėje fazėje tik atskiras IgM ir IgG atsako įvertinimas gali suteikti informacijos apie ligos stadiją, taip laboratorijos specialistams ir gydytojams padedant pateikti aiškius atsakymus.
  • Tokie tyrimai gali užtikrinti ankstesnį atsako į virusą vertinimą, nes tyrimus galima atlikti iš to paties mėginio tuo pačiu metu, toje pačioje laboratorijoje.
  • Atskiri IgM ir IgG tyrimai suteikia duomenų tęstinumą nuo užkrėtimo iki pasveikimo ir taip pat bus naudingi, kai tyrimai bus atliekami besimptomiams asmenims, kurie nebuvo ištirti ar kurių viruso RNR tyrimas yra/buvo neigiamas.
  • Epidemiologiniams tyrimams ir visuomenės sveikatos tyrimams apskritai reikės teigiamo IgG atsakymo, kad būtų galima teigti jog infekcija nebėra nauja. Tokio tipo informacijos negalima nustatyti atliekant bendrą imunoglobulinų tyrimą.

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.