-->

Illumina NIPT tyrimas

Chromosomų anomalijos statistiškai pasitaiko 1–2 % visų nėštumų. Šiandien medicinoje rasime įvairių tyrimų, skirtų įvertinti vaisiaus vystymąsi iki gimimo. SYNLAB pasitelkusi mokslo pažangą ir inovacijas, viena pirmųjų pasiūlė patikimą neinvazinį prenatalinį tyrimą iš mamos kraujo, atliekamą didžiausioje laboratorijoje.

Neinvazinis prenatalinis tyrimas Illumina – tai atrankinis neląstelinės vaisiaus DNR tyrimas iš motinos kraujo, kuris įvertina chromosominių vaisiaus ligų riziką ir vaisiaus lytį.


Indikacijos atlikti Illumina NIPT tyrimą

Mamos nerimas, didesnė vaisiaus aneuploidijos rizika dėl vyresnio motinos amžiaus (>35 metų) ar klinikinės istorijos, neįprasti kraujo tyrimų ar ultragarso duomenys, aukštos rizikos pirmojo nėštumo trimestro tyrimo PRISCA rezultatas. Šiais atvejais Illumina NIPT yra chromosomų tyrimo atliekant amniocentezę (vaisiaus vandenų tyrimą) ar choriono gaurelių biopsiją alternatyva.


Kodėl verta rinktis Illumina tyrimą?

PASITIKĖJIMAS. Illumina NIPT nustato chromosomines vaisiaus anomalijas ankstyvoje nėštumo fazėje. Neinvazinis tyrimas visiškai nekenkia tolimesniam kūdikio vystymuisi.

TIKSLUMAS. Illumina NIPT tiesiogiai analizuoja neląstelinę vaisiaus DNR ir pateikia ypač tikslius rezultatus: aukštas nustatymo dažnis, iki minimumo sumažėjusi klaidingai teigiamų ir klaidingai neigiamų rezultatų tikimybė (0.1 %)

PATOGUMAS. Illumina NIPT tyrimas atliekamas iš vieno motinos kraujo ėminio nuo 10 savaitės, nepriklausomai etninės kultūros, kūno masės indekso, pagalbinio apvaisinimo technologijos ar kiaušidžių donoro atvejų.

PROFESIONALI KONSULTACIJA. SYNLAB laboratorijoje dirba daugiau kaip 1000 medicinos profesionalų ir genetikos ekspertų komanda, pasiruošusi padėti ir konsultuoti Jus ir Jūsų gydytoją genetikos klausimais. Illumina NIPT rezultatai gali būti siunčiami tyrimą užsakiusiam gydytojui, kuris paaiškins tyrimo rezultatus ir, jei reikia, rekomenduos tolimesnius veiksmus. Pacientas taip pat gali paprašyti neatskleisti būsimo kūdikio lyties.

 Illumina NIPT tyrimas įvertina dažniausiai pasitaikančias vaisiaus chromosomų skaičiaus patologijas – trisomijas ir lytinių chromosomų aneuploidijas. Šio tyrimo metodas apskaičiuoja vaisiaus DNR frakciją bendrame vaisiaus ir motinos DNR mišinyje.


Kokias chromosomų anomalijas nustato Illumina tyrimas?

 • 21 trisomijos priežąstis – papildoma 21 chromosomos kopija, kuri lemia Dauno sindromą. Diagnozuojama 1 iš 750 naujagimių. Vaikai, turintys Dauno sindromą, pasižymi protine negalia, širdies ydomis ir/ar kitais sutrikimais.
 • 18 trisomijos priežąstis – papildoma 13 chromosomos kopija, kuri lemia Edvardso sindromą. Diagnozuojamas 1 iš 7000 naujagimių. Dauguma nėštumų baigiasi savaiminiu persileidimu. Edvardso sindromas lemia sunkų protinį atsilikimą, įvairius apsigimimus. Didžioji dalis kūdikių miršta 1 gyvenimo metais.
 • 13 trisomijos priežąstis – papildoma 13 chromosomos kopija, kuri lemia Patau sindromą. Diagnozuojamas 1 iš 15 000 naujagimių. Kūdikiams su Patau sindromu būdingas sunkus protinis atsilikimas , įgimtos širdies ydos ir kitos patologijos, retai išgyvena ilgiau nei 1 metus.

Illumina nustato lyties chromosomų pakitimus, susijusius su šiomis ligomis:

 • Ternerio sindromas (Monosomija X)
 • Klainfelterio sindromas (XXY)
 • Triplo sindromas (XXX)
 • Jakobo sindromas (XYY)
 • XXYY

Mikrodelecijos – reti chromosomų pakitimai, susiję su įvairaus laipsnio protiniu atsilikimu, raidos sutrikimais, galimais vidaus organų pokyčiais. Bendras mikrodelecijų dažnis – 1 iš 1000 naujagimių.

Illumina analizuoja mikrodelecijas, susijusias su šiais sindromais:

 • 22q11 delecija (di George) –  1 naujagimis iš 4000 
 • 15q11 delecija (Angelman) –  1 naujagimis iš 12,000
 • 15q11 delecija (Prader-Willi) –  1 naujagimis nuo 10,000 iki 25,000
 • 1p36 delecija – 1 naujagimis nuo 4,000 iki 10,000
 • 4p delecija (Wolf-Hirschhorn) –  1 naujagimis iš 1 iš 50,000
 • 5p delecija (Cri-du-chat) – 1 naujagimis nuo 20,000 iki 50,000

Pasirinkus pilną IIlumina NIPT tyrimą įvertinamos visų vaisiaus chromosomų aneuploidijos (papildomos chromosomų kopijos) ir mikrodelecijos.

 

SYNLAB Lietuva UAB | Tel. +37068539801 | El.p. LT.info@synlab.com

 

 

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.