Bendras šlapimo tyrimas

Per parą žmogus išskiria vidutiniškai 1,5–2 l šlapimo. Jo kiekis priklauso nuo suvartotų skysčių, inkstų veiklos, aplinkos temperatūros, prakaitavimo ir kt. Profilaktinį šlapimo tyrimą rekomenduojama atlikti nors kartą per metus sergantiems cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių, inkstų ir šlapimo takų ligomis. Tai greitas ir informatyvus būdas inkstų ir šlapimo takų pažeidimams įvertintiAnkstyva diagnostika ir laiku paskirtas gydymas padeda užkirsti kelią ligos vystymuisi.

Tyrimui geriausia tinka „vidurinė šlapimo porcija“. Prieš imant šlapimo ėminį reikia gerai vandeniu apsiplauti rankas ir išorinius lytinius organus. Šlapimas surenkamas į plastikinį šlapimo indelį. Tiriant rytinį šlapimą mažiau įtakos turi maistas, skysčių suvartojimas, fizinis aktyvumas. Mėnesinių metu ir 2–3 dienas po jų šlapimo tyrimas nėra tikslus. Pageidaujama šlapimą į laboratoriją pristatyti per 2 val. nuo paėmimo.

Rezultatai pateikiami pusiau kiekybine išraiška skaičiais arba pliusais, „neg“ (angl. negative) reiškia „neigiama“ (nerasta), ±“  – norma.

Šlapimo pasėlio tyrimas

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose VilniujeKauneKlaipėdojeŠiauliuoseDruskininkuose ir partnerių klinikose.