Antikūnų prieš audinių transgliutaminazę tyrimas

Audinių  transgliutaminazė (tTG) specifiškai pasiskirsto žarnos epitelyje, priklausomai nuo glitimo kiekio tik esant celiakijai. Antikūnų prieš tTG nustatymas yra jautrus ir specifiškas tyrimas diagnozuojant slaptas ir silpnai kliniškai išreikštas celiakijos formas. Radus šių antikūnų ir vartojant glitimo turinčių produktų, galima įtarti celiakiją. Nors šis tyrimas yra jautrus ir specifiškas, tačiau vaikams iki 3 m.  gali būti neigiamas.

Antikūnų prieš audinių transgliutaminazę tyrimas (anti-tTG-IgA ) laikantis beglitiminės dietos sumažėja maždaug po metų.

Anti-tTG-IgG  tyrimas rekomenduojamas tada, kai nustatomas IgA deficitas. Laikantis beglitiminės dietos IgG titrai sumažėja tik po 2–3 m.

antikūnai

Tyrimo atlikimo laikas – 1–2 d.d.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.