Lyties organų išskyrų tyrimas

Lyties organų išskyrų tepinėlių mikroskopija – tai patikimas atrankinės patikros diagnostikos metodas. Tiriamoji medžiaga plonu sluoksniu užtepama ant mikroskopinio stikliuko, džiovinama, nudažoma specialiais dažais ir  patyrusio specialisto vertinama mikroskopu.

Lyties organų išskyrų tepinėlių mikroskopija padeda nustatyti uždegiminius pokyčius vyro ir moters šlaplėje, moters gimdos kaklelyje  bei moters makštyje. Lyties organų išskyrų mikroskopinis tyrimas gali būti taikomas ginekologinėje, dermovenerologų praktikoje. Pagal mikroskopinį vaizdą galima spręsti apie patologinį procesą, įvertinti ląstelių dydį, formą, kiekį, jų išsidėstymą, taip pat galima aptikti bakterinių, grybelinių ir parazitinių (trichomonozės) infekcijų sukėlėjus.

Tyrimas atliekamas profilaktiškai ir kai yra tam tikri negalavimai:

  • išskyros iš lyties ir šlapimo organų (moterims jų pagausėja), jų spalva įvairi – nuo geltonai žalsvos iki permatomos;
  • skausmingas ar deginantis jausmas šlapinantis;
  • baltos apnašos varpoje, niežėjimas, deginimas, nemalonus kvapas, skausmas pilvo apačioje.

Lyties takų organų išskyrų tepinėlis atspindi tik tuo metu esančią būklę, kuri gali būti ligos pradžia ar sveikimo pabaiga, reakcija į cheminį ar mechaninį dirgiklį, tačiau tepinėlių vertinimas svarbi profilaktikos priemonė ir kaip papildoma informacija tiriant pacientus kitais klinikiniais metodais.

47

Pasiruošimas tepinėlio paėmimui:

  • vyrams nesišlapinti 3–4 val. prieš epitelio ląstelių (nuograndų) paėmimą iš šlaplės;
  • moterims dieną prieš ir nuograndų paėmimo dieną nenaudoti makšties žvakučių, 24 valandas neatlikti makšties plovimų, susilaikyti nuo lytinių santykių.
  • Moterims tyrimas neatliekamas: menstruacijų metu, jei tą pačią dieną buvo atlikta vaginalinė echoskopija ar darytas kolposkopinis tyrimas.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose VilniujeKauneKlaipėdojeŠiauliuoseDruskininkuose ir partnerių klinikose.