Helicobacter pylori – smulki Gram- spiralės formos bakterija, infekuojanti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivinę. Daugelis dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastrito atvejų, tam tikros skrandžio vėžio formos glaudžiai susijusios su Helicobacter pylori infekcija. Žinoma keletas bakterijos genotipų, kurie skiriasi savo patogeninėmis savybėmis. Ligos išsivystymas priklauso ne tik nuo šeimininko individualių imuniteto savybių, bet ir nuo bakterijos genotipo.

Iš sergančių skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige išskirtos daug agresyvesnės Helicobacter pylori atmainos, negu iš sergančių gastritu ar besimptomių Helicobacter pylori nešiotojų. Helicobacter pylori atremti šeimininko imuninę ataką, išgyventi rūgščioje terpėje ir sukelti patogeninį poveikį padeda jos virulentiškumo veiksniai: išskiriami fermentai, morfologija. Veikiant visiems faktoriams kartu susidaro uždegimai, opos ir piktybiniai ląstelių pakitimai.

Veikiant žmogaus humoraliniam imunitetui kraujyje susidaro antikūnai prieš Helicobacter pylori. Šie antikūnai pačios bakterijos nesunaikina, bet gerai koreliuoja su histologiniu Helicobacter pylori patvirtinimu.

GastroPanel tyrimas

SYNLAB laboratorijoje Helicobacter pylori antikūnai kraujyje nustatomi kokybiniu greituoju testu (DIPROmed, Austrija), kuris patvirtina arba paneigia antikūnų buvimą. Tyrimo atsakymas „teigiamas“  arba „neigiamas“.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.