Tėvystės nustatymas

Biologinės tėvystės tyrimas atliekamas molekulinės biologijos metodu PGR metodu. Reakcijos metu padauginama 15 specifinių DNR sričių, arba kitaip vadinamų DNR žymenų. Specifiniai DNR žymenys, tai keliais šimtais tūkstančių kopijų žmogaus genome randamos trumpos tandemiškai pasikartojančios polimorfinės nukleotidų sekos – STR (angl. Short Tandem Repeats). Reakcijos produktai analizuojami sekvenatoriumi.

synlab Lietuva UAB laboratorijoje žmogaus DNR yra gryninama iš kraujo ir burnos epitelio ląstelių. Biologinės tėvystės tikslumas tiriant šiuo molekulinės genetikos metodu siekia 99,999..%.

DNR analizei imami tėvo ir vaiko (-ų) tiriamosios medžiagos ėminiai. Motinis ėminys išimtiniais atvejais padidina biologinės tėvystės tyrimo tikslumą.

Po DNR analizės sudaromi tėvo ir vaiko arba tėvo, vaiko ir motinos genetiniai pasai. Genetinių pasų palyginimas leidžia patvirtinti arba paneigti tiriamų asmenų biologinę tėvystę (motinystę).

* Tyrimų duomenys synlab Lietuva UAB duomenų bazėje saugomi 10 metų. Išskirta DNR medžiaga saugoma 5 metus.

Genetiniai tyrimai, tėvystės nustatymas

Naujiena! SYNLAB Lietuva laboratorijoje atliekami ir tolimesnių giminystės ryšių nustatymo tyrimai!

plačiau skaitykite “Giminystės ryšių nustatymas”

_________________________________________________

Biologinis vaiko ryšys su tėvais — tai tėvų genų rinkinio paveldėjimas (vaikai paveldi 50 % motinos ir 50 % tėvo genetinės medžiagos). Biologinės tėvystės nustatymo eksperimentą labai „spalvingai“ paaiškino vieno Vokietijos genetikos centro direktorius:

Įsivaizduokime, kad tėvai turi skirtingų spalvų karolius (mama raudonus, o tėvas — mėlynus), ir jie nutaria juos padovanoti savo vaikui — suveria vėrinį iš savo raudonų ir mėlynų karolių. Jei įsivaizduosime, kad vėrinio karoliai — kiekvieno iš tėvų genai, tuomet labai aiškiai matysime, kad vaikas turi tik „raudonus“ ir „mėlynus“ genus. Kitos spalvos karoliukų (genų) vaiko vėrinyje negali būti.“

Ėminių paėmimo metu privalo dalyvauti visi tiriamieji asmenys. Norint atlikti Biologinės tėvystės tyrimą būtina turėti tiriamųjų asmenų tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasą, asmens tapatybės kortelę, gimimo liudijimą) ir pateikti juos prieš imant ėminius. Visi duomenys apie tiriamus asmenis yra konfidencialūs (galimas anonimiškas tyrimas). Atliekant anoniminį Biologinės tėvystės tyrimą minėtųjų dokumentų nereikia.

Tyrimo atsakymai telefonu neteikiami ir nekomentuojami:  pateikiami SYNLAB Lietuva UAB laboratorijoje arba siunčiami registruotu paštu.

DNR tyrimai imami kiekvieną darbo dieną visuose synlab Lietuva UAB laboratorijos priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose.