Giminystės ryšių nustatymas

DNR giminystės tyrimai atliekami, siekiant nustatyti, ar tiriamuosius asmenis sieja biologinis ryšys. Tokie DNR tyrimai atliekami  tuomet, kai neįmanomas biologinės tėvystės tyrimas (pvz., tėvai yra mirę arba nesutinka duoti ėminio DNR tyrimui). Tokiais atvejais biologinį ryšį galima patvirtinti tiriant spėjamo tėvo giminaitį, pavyzdžiui, brolį, seserį, arba senelius, tetą/dėdę. DNR giminystės tyrimai naudojami siekiant patvirtinti ar atmesti biologinį ryšį tarp brolių ir seserų ar pusiau brolių ir seserų.

Brolių ir seserų giminystės patvirtinimas

Brolių ir seserų DNR tyrimai atliekami tada, kai du žmonės nori sužinoti, ar jie turi tą patį biologinį tėvą ar motiną. Tyrimo metu nustatoma, ar tiriamieji asmenys yra visiškai susiję, pusiau susiję (skiriasi vienas iš tėvų) ar jokiais giminystės ryšiais nesusiję asmenys.

Brolių-seserų tyrimus galima atlikti ir be bendro biologinio tėvo ar motinos, tačiau, esant galimybei patariama papildomai paimti vieno iš esamų tėvų ėminį.

Jeigu tiriamieji asmenys yra skirtingų lyčių, DNR palyginimas atliekamas naudojant standartinę STR analizę. Tais atvejais, kai testuojami asmenys yra vyriškos lyties, atliekamas palyginimas pagal vyrišką liniją (Y chromosomą). Jeigu testuojami asmenys yra moteriškos lyties ir nori nustatyti, ar jie turi tą patį biologinį tėvą ir skirtingas motinas, atliekamas X chromosomos tyrimas. Tai atvejais, kai bet kokios lyties vaikai nori nustatyti, ar jie yra tos pačios motinos, galima atlikti mtDNA (mitochondrinės DNR) tyrimą, kuris parodo, ar tiriamieji asmenys yra kilę iš tos pačios motinos linijos.

Atliekant anūko ir senelio giminystės ryšio nustatymą, tyrimas gali būti atliekamas, analizuojant Y chromosomą, nes ji yra paveldima ir perduodama per vyrišką liniją. Visi vienos giminės vyrai turės vienodus Y chromosomų modelius (senelis, tėtis, anūkas).

Senelių DNR tyrimai

Tyrimo metu nustatomas biologinis ryšys tarp anūkų ir senelių. Jei įmanoma, rekomenduojame tirti abu senelius, tai yra paimti abiejų senelių (senelio ir močiutės) DNR ėminius.

Iš abiejų senelių DNR sekų, atkuriama tariamo tėvo DNR, ir, panaudojant bioinformatikos metodus, nustatymas bendrų žymenų tarp senelių ir jų tariamo vaikaičio skaičius.

Jei yra galimybė, rekomenduojama paimti ir motinos DNR mėginį (padidina tyrimo tikslumą iki 99,99 %). Jeigu vienas iš senelių yra miręs, galimas senelio arba močiutės DNR ėminio tyrimas, tačiau išskaičiuojama tikimybė yra mažesnė nei 99.99 %.

Dėdžių/tetų DNR tyrimai

Tyrimo metu nustatoma statistinė tikimybė, kad tiriamieji asmenys yra teta/dėdė ir sūnėnas/dukterėčia. Laboratorija nustato galimų giminaičių genetinius profilius, ir, remiantis genetinės medžiagos informacija, nustatomas dėdės/ tetos indeksas. Jeigu jis yra didesnis nei 1,00, du ištirti asmenys galimai yra tikri biologiniai giminaičiai. Kuo aukštesnis dėdės/ tetos indeksas, tuo didesnė tikimybė būti biologiniais giminaičiais. Tyrimams naudojama pažangi DNR tyrimų  įrangą ir informacijos apdorojimo technologijos.

Giminystės ryšių nustatymas
Kiekvienu atveju rekomenduojame kreiptis į SYNLAB Lietuva laboratoriją, tam, kad būtų tiksliai nustatyta kokius ėminius reikia paimti tiriamųjų asmenų biologinio ryšio patvirtinimui.

Tyrimai imami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose.

Tyrimų atsakymai pateikiami po 2–3 sav. nuo tyrimo paėmimo.

Turite klausimų, susisiekime: 

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99

Jūsų vardas (būtina)

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Tema

Jūsų žinutė

captcha


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.