C-peptido tyrimas

Kasos β ląstelėse proinsulinas skyla į C-peptidą ir insuliną. Pagal molekulių skaičių C-peptido ir insulino išskiriama po lygiai, tačiau C-peptido ir insulino santykis kraujyje 5:1, nes C-peptidas ilgiau išlieka kraujyje nesuskilęs.

C-peptidas biologiškai neaktyvus. Dėl šių priežasčių C-peptido tyrimas labiau nei insulino tinkamas liekamajai kasos funkcijai įvertinti (gydant insulinu, po naviko pašalinimo) ar insulinomos (kasos β ląstelių auglys) diagnostikai.

C-peptido padaugėja esant inkstų nepakankamumui (C-peptidas metabolizuojamas inkstuose), II tipo diabetui.

Esant I tipo diabetui, sumažėjus gliukozės kiekiui, vartojant insuliną, po kasos operacijos C-peptido kiekis būna sumažėjęs.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.