Parathormono tyrimas

Parathormonas yra polipeptidas, sintetinamas prieskydinėje liaukoje. PTH sekreciją reguliuoja kraujo serume esantis jonizuotas kalcis. PTH padeda išlaikyti stabilią kalcio ir fosforo koncentraciją kraujyje. Pagrindinė PTH veikimo vieta yra inkstai ir kaulai..

PTH veikia imuninį atsaką į infekciją, todėl pašalinus prieskydines liaukas sutrikdoma antikūnų gamyba.

Esant prieskydinių liaukų hiperfunkcijai, dažniausiai dėl auglio ar ląstelių išvešėjimo, išsivysto pirminė hiperparatirozė (PTH kiekis padidėja), kuriai būdinga Ca2+ hipersintezė ir fosforo sumažėjimas kraujyje. Inkstai intensyviau šalina Ca2+, dėl ko dažnai susidaro inkstų akmenys ir vystosi antrinis inkstų nepakankamumas.

Procesui užsitęsus, netekus Ca2+, randasi kaulų trapumas, lūžių pavojus, pakyla fermento šarminės fosfatazės aktyvumas.

Kaulų pokyčiai gali atsirasti ir dėl inkstų ligų, kai inkstai negali palaikyti kraujyje pakankamo Ca2+ ir fosforo kiekio. Tada skatinama PTH sintezė, Ca2+ paimamas iš kaulų, vystosi inkstų kilmės osteodistrofija, o prieskydinėse liaukose ląstelių pokyčiai. Tai ypač dažnai pasitaiko dializuojamiems ligoniams, todėl jiems nuolat reikia tikrinti PTH kiekį kraujyje.

PTH taip pat daugėja trūkstant vitamino D.

Hipoparatirozė (sumažėjęs PTH kiekis) pasitaiko retai, dažniausiai po skydliaukės ar prieskydinių liaukų operacijų. Negydant sumažėja kalcio, galimi traukuliai.

Hormonų tyrimai

PTH tyrimą visada reikia atlikti:

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.