Lytinių hormonų tyrimai

Moters menstruacinį ciklą reguliuoja 4 hormonai: du polipeptidiniai – FSH (Folikulus stimuliuojantis hormonas) ir LH (Liuteinizuojantis hormonas) ir du steroidiniai – E2 (Estradiolis) ir PGN (Progesteronas). FSH ir LH gamina hipofizės (posmegeninė liauka) priekinės dalies beta ląstelės, o E2 ir PGN gaminami kiaušidės.

Lytinių hormonų tyrimai:

Lytinių hormonų tyrimai

Lytinių hormonų sekrecija vyksta sudėtingu cikliniu, paros ir epizodiniu ritmu. Lytinio brendimo metu cirkuliuojančių lytinių hormonų kiekis yra didesnis miegant negu aktyviu paros metu.

Daugiausia informacijos gaunama, kai FSH, LH ir E2 tiriami menstruacinio ciklo pradžioje – 3-5 ciklo dieną, o PGN – 19-23 ciklo dieną.


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Utenoje ir Druskininkuose ir partnerių klinikose.