Antimiulerinio hormono tyrimas

Antimiulerinis hormonas (AMH) vaidina svarbų vaidmenį lyties diferenciacijai embriono vystymosi metu. AMH svarbus Sertolio ląstelių funkcijos įvertinimui, gonadų disgenezei (Swyer sindromas), interseksualumui, AMH nepakankamumo sindromo nustatymui, policistinis kiaušidžių sindromo nustatymui, kiaušidžių atsakas dirbtinio apvaisinimo metu.

AMH yra hormonas, gaminamas reproduktyvinių audinių, tai yra sėklidžių vyrams ir kiaušidžių moterims. AMH vaidmuo ir kiekis keičiasi ir priklauso nuo lyties ir amžiaus.

AMH, lyties diferenciacijos metu, yra atsakingas už Miulerinių latakų (kiaušintakių gimdos užuomazgos) regresiją, pradedamas sintezuoti Sertolio ląstelėse nuo septintos nėštumo savaitės. Nuo devintos nėštumo savaitės gaminamas testosteronas, kuris yra atsakingas už vyriškųjų vidinių ir išorinių lytinių organų virilizaciją ir Volfo latakų ir išorinių vyriškųjų genitalijų tolesnį vystimąsi.

Nesant Sertolio ląstelių ir AMH, neslopinami Miulerio latakai, iš kurių toliau vystosi kiaušintakiai, gimda ir makšties skliautas. Jei AMH kiekis yra nepakankamas ar visiškai jo nėra, embriono vystimosi metu, tada abu tiek vyriškos, tiek baziniai moteriškos lyties organai, gali vystytis.

Gimsta kūdikis su neaiškiomis genitalijomis (Swyer sindromas arba pilna gonadų disgenezė).

AMH moters vaisingumo periodu palaipsniui mažėja, gerokai sumažėja menopauzės metu ir paprastai neaptinkamas po menopauzės. AMH koncentracijos nustatymas yra naudingas vertinant moters vaisingumo statusą, bei numatyti menopauzės pradžią.

AMH tyrimas

AMH nėra rutininis tyrimas, tačiau gali būti naudingas specifinėms aplinkybėms. Vaisingo amžiaus moterims AMH atliekamas kartu su kitais hormonais, tokiais kaip estradioliu, folikulą stimuliuojančiu hormonu, tinkamam pastojimo laikui įvertinti (kiaušidžių rezervui). Taip pat šie testai yra naudingi kiaušidžių funkcijos įvertinimui, įvertinti menopauzės pradžią.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.