Estradiolio tyrimas

Tai pats aktyviausias estrogenas iki menopauzės, sintetinamas tik kiaušidėse. Kiti du estrogeniškai aktyvūs junginiai E1 (jo daugiausia moters organizme po menopauzės) ir E3 (gaminasi placentoje nėštumo metu) yra estradiolio apykaitos produktai.

Estradiolio pirmtakas yra testosteronas. Kiaušidėse yra aktyvi fermentinė sistema, kuri skatina androgenų (vyr. lytinių hormonų) virtimą estrogenais (mot. lytiniais hormonais). Kraujyje didžioji estradiolio dalis konjuguota su SHBG (lytinius hormonus sujungiančiu globulinu), nedidelė dalis susijungusi su albuminu ir tik apie 2–3 % yra laisvo hormono.

Nors estrogenai daro įtaką beveik visų audinių veiklai, pagrindinė jų funkcija yra moterų reprodukcinės sistemos augimo ir subrendimo stimuliavimas ir reprodukcinių galimybių palaikymas. Jie skatina folikulų augimą, gimdos gleivinės vystymąsi, antrinių lytinių požymių formavimąsi, reguliuoja mėnesinių ciklą ir palaiko nėštumą.

Estrogenai yra svarbūs normaliai kaulų mineralinių medžiagų apykaitai. Estradiolis skatina kalcio išsilaikymą kauliniame audinyje, todėl sumažėjęs šio hormono kiekis susijęs su rizika sirgti osteoporoze.

E2 tyrimas svarbus diagnozuojant mėnesinių ciklo sutrikimus, moterų lytinį brendimą, sprendžiant vaisingumo problemas, vertinant gydymo efektyvumą. E2 koncentracija didėja įvairių kiaušidžių navikų metu. Maži E2 kiekiai kartu su padidėjusiomis FSH ir LH koncentracijomis rodo pirminį kiaušidžių nepakankamumą.

Estradiolis metabolizuojamas kepenyse, todėl šio organo funkcija gali turėti reikšmės galutinei E2 koncentracijai kraujyje (cirozės metu E2 koncentracija didėja). Vyrų organizme E2 produkcija su amžiumi intensyvėja dėl to, kad silpsta androgenų sekrecija.

Women
 • Daugiausia informacijos gaunama, kai E2 tyrimas atliekamas 3–5 ciklo dieną.
 • E2 normos:
  • folikulinė fazė < 160,00 pg/ml
   ciklo vidurys 34,0–400,0 pg/ml
   liuteininė fazė 27,0–246,0 pg/ml
   preovuliacija (± 3 d.)34,0–400,0 pg/ml
   pomenopauzė < 30,00 pg/ml
   koreg. menopauzė < 93,00 pg/ml
   vyrai < 56,00 pg/ml
 • Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo, darbo dienomis.
 • Turite klausimų, susisiekime:(8 6) 853 98 01
  (8 6) 820 53 99


  Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

  Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.