Folikulus stimuliuojančio hormono tyrimas

FSH nulemia kiaušidžių ir sėklidžių (gonadinių audinių) vystymasį. Moterims FSH stimuliuoja folikulų augimą ir subrendimą kiaušidėse ir sustiprina estrogenų (estradiolio) išskyrimą. Vyrams FSH skatina spermijų brendimą ir išskyrimą. FSH sekreciją per pogumburį reguliuoja steroidiniai hormonai. Mėnesinių ciklo viduryje FSH sekrecija didžiausia, tačiau yra mažesnė ir trunka trumpiau negu LH.

FSH tyrimas svarbus norint atskirti pirminį lytinių liaukų nepakankamumą nuo antrinio, sukelto hipofizės ligų (esant pirminiam lytinių liaukų nepakankamumui FSH koncentracija didėja).

FSH tyrimas padeda sekti kiaušidžių funkciją ankstyvoje folikulinėje stadijoje ir postmenopauziniu laikotarpiu (menopauzės metu FSH koncentracija didėja dėl nykstančios kiaušidžių funkcijos ir mažėjančios estradiolio koncentracijos). Šio hormono nustatymas svarbus nevaisingumo atvejais, įvertinant abiejų lyčių seksualinę brandą.

FSH paprastai nustatomas kartu su LH (liuteinizuojančiu hormonu).

Women
 • Daugiausia informacijos gaunama, kai FSH tyrimas atliekamas 3–5 ciklo dieną;
 • FSH norma:
  • folikulinė fazė 2,8–11,3 mIU/ml
   ciklo vidurys 5,8–21,0 mIU/ml
   liuteininė fazė 1,2–9,0 mIU/ml
   pomenopauzė 9,7–111,0 mIU/ml
   oraliniai kontraceptikai 0,1–4,9 mIU/ml
   vyrai 0,7–11,1 mIU/ml
 • Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo, darbo dienomis.
 • Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.