Liuteinizuojančio hormono tyrimas

LH stimuliuoja subrendusių folikulų ovuliaciją ir paskatina kiaušidžių ląstelėse estradiolio (ir kitų estrogenų) ir progesterono sintezę. LH koncentracijos padidėjimas menstruacinio ciklo viduryje rodo, jog ovuliacija įvyks per 24 val. Vyrų organizme LH stimuliuoja testosterono gamybą.

LH tyrimas svarbus lytinių liaukų funkcijai įvertinti, nevaisingumo diagnozei. LH koncentracija didėja esant pirminei lytinių liaukų disfunkcijai, menopauzės metu dėl sumažėjusios estradiolio ir progesterono sekrecijos, mergaitėms su sutrikusiu kiaušidžių vystimusi.

LH yra vienas pirmųjų hormonų, kurio sekrecija sutrinka hipofizės ligų metu. Nervinė anoreksija, stiprus stresas, bloga mityba, sunki liga mažina LH sekreciją. Vėluojančiojo lytinio brendimo ir konstitucinio augimo sindromo atveju stebima uždelsta LH ir FSH sintezės pradžia.

Epizodiniai LH sekrecijos pakitimai yra didesni negu FSH. LH gali kryžmiškai reaguoti su hCG (žmogaus chorioniniu gonadotropinu), todėl LH matavimas netikslus nėščiosioms, gimdyvėms ar esant hCG sekretuojančiam navikui.

Women
 • Daugiausia informacijos gaunama, kai LH tyrimas atliekamas 3–5 ciklo dieną;
 • LH normos:
  • folikulinė fazė 1,1–11,6 mIU/ml
   ciklo vidurys 17,0–77,0 mIU/ml
   liuteininė fazė <14,7 mIU/ml
   perimenstruacinė f. (± 9 d.) <12,0 mIU/ml
   pomenopauzė 11,3–39,8 mIU/ml
   vyrai 0,8–7,6 mIU/ml
 • Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo, darbo dienomis.
 • Turite klausimų, susisiekime:(8 6) 853 98 01
  (8 6) 820 53 99

 • Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

  Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.