LAI tyrimas

SHBG yra pagrindinis testosterono transportinis baltymas. Jis taip pat sujungia estradiolį ir dihidrotestosteroną.

Padidėjusi skydliaukės funkcija, estrogenų perteklius, gydymas skydliaukės hormonu, nervinė anoreksija, nėštumas, kepenų cirozė gali padidinti SHBG kiekį kraujyje. SHBG kiekis didėja su amžiumi. Prieš menopauzę gimdžiusios moterys turi didesnį kiekį negu negimdžiusios. Testosterono, insulino perteklius, nutukimas, policistinės kiaušidžių ligos gali mažinti SHBG kiekį.

SHBG koncentracijos nustatymas yra svarbus laisvo testosterono įvertinimui. Laisvas, nesurištas su SHBG hormonas visada aktyvesnis. Laisvų androgenų būklė gali būti įvertinama paskaičiuojant laisvo androgeno indeksą LAI, kuris apskaičiuojamas TTE koncentraciją padalijus iš SHBG koncentracijos ir gautą santykį padauginus iš 100.

LAI paskaičiavimas yra jautresnis ir specifiškesnis patologijos indikatorius negu TTE ir SHBG pokytis atskirai. LAI padidėja esant spuogams, nuplikimui, nutukimui, hirsutizmui, nepakankamai skydliaukės funkcijai, policistinei kiaušidžių ligai.

 • Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo, darbo dienomis;
 • SHBG normos:
  • vyrai 14,5–48,4 nmol/l
   moterys 26,1–110 nmol/l
 • LAI koef. normos:
  • vyrai 14,82–95
   moterys
   oraliniai kontraceptikai 0–3,4
   folikulinė fazė 0,8–9,3
   ciklo vidurys 1,3–17
   liuteininė fazė 0,8–11
   pomenopauzė 0–6,6
 • Turite klausimų, susisiekime:(8 6) 853 98 01
  (8 6) 820 53 99

Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.