Progesterono tyrimas

Progesteroną gamina kiaušidėse esantis geltonasis kūnas (nenėščios moters organizme), placenta (nėštumo metu) ir antinksčių žievė (ir vyrų, ir moterų organizme). Progesteronas metabolizuojamas kepenyse. Progesteronas kartu su E2 kontroliuoja menstruacinio ciklo fazes. Koncentracija didėja po ovuliacijos (liuteininės fazės metu) ir nukrenta likus keturioms dienoms iki mėnesinių. PGN tyrimas padeda nustatyti ovuliaciją ir įvertinti geltonkūnio funkciją.

Nėštumo metu progesteroną gamina placenta. PGN koncentracija pamažu kyla per visą nėštumą ir prieš gimdymą pasiekia viršūnę. PGN skatina gimdos gleivinės sekrecinį aktyvumą, būtiną kiaušinėlio implantacijai ir kartu, slopindamas hormono oksitocino išsiskyrimą, palaiko gimdą ramybės būklės. PGN skatina pieno liaukų augimą.

Nustatyta, jog PGN koncentracija < 5 ng/mL yra patikimas negyvybingo nėštumo rodiklis. Kai progesterono koncentracija tarp 5 ir 25 ng/mL, reikalingas sekimas ir kitos diagnostinės procedūros.

Women
  • Daugiausia informacijos gaunama, kai PGN tyrimas atliekamas 19–23 ciklo dieną.
  • Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo, darbo dienomis.
  • Turite klausimų, susisiekime:(8 6) 853 98 01 ; (8 6) 820 53 99

    Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

    Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.