Skysčių biopsija moderniai prostatos vėžio diagnostikai

PROSTATOS VĖŽYS

Prostata, arba priešinė liauka, yra vienas iš vidinių vyriškų lytinių organų. Šiuo metu Lietuvoje prostatos vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga. Per metus nustatoma jau apie 2000 naujų atvejų, sergamumas šia liga nuolat auga. Prostatos vėžys paprastai aptinkamas vyrams, turintiems daugiau kaip 50 metų, iki to amžiaus pasitaiko retai. Prostatos vėžys, kitaip negu kitų organų vėžys, gali ilgus metus tūnoti prostatoje nesukeldamas jokių simptomų. Didžioji šių navikų dalis auga labai lėtai, taigi būtent jaunesniems vyrams nesukelia jokių simptomų.

KAIP NUSTATOMAS PROSTATOS VĖŽYS?

Pirmieji tyrimai, kuriuos atlieka gydytojas – digitalinis rektalinis prostatos tyrimas ir PSA kraujyje tyrimas. Aptikus, kad PSA lygis didesnis, būtina išsiaiškinti, ar šis padidėjimas nėra dėl vėžio.  Tokiu atveju gali būti atliekamos invazinės (prostatos biopsija) ar neinvazinės procedūros (skysčių biopsija).

ŠLAPIMAS – PUIKUS ĖMINYS PROSTATOS VĖŽIO BIOŽYMENŲ NUSTATYMUI

Skysčių biopsija – neinavazinė, greita procedūra, kuri reprezentuoja skirtingų lokalizacijų piktybinius naviko klonus. Procedūra, esant reikalui, gali būti lengvai pakartojama. Skysčių biopsija nėra standartizuota, dažniausiai naudojama moksliniuose tyrimuose.

PROSTATOS VĖŽIO DIAGNOSTINIS TESTAS

Prostatos vėžio testas yra AT-kPGR metodu pagrįstas neinvazinis patikros testas, rekomenduojamas vyrams, kuriems įtariamas prostatos vėžys. Atliekant testą, nustatomi dviejų RNR biožymenų (PCA3 ir TMPRSS2:ERG) kiekiai pirmoje šlapimo porcijoje ir normalizuojami pagal prostatai specifinę RNR. Ši informacija kombinuojama su klinikiniais parametrais, tokiais kaip PSA koncentracija kraujo serume, prostatos tūris ir tiriamojo amžius. Testo rezultatai leidžia prognozuoti teigiamos prostatos biopsijos tikimybę bei įvertinti reikšmingo prostatos vėžio riziką. Reikšmingu laikomas prostatos vėžys, kurio biopsijos Glisono įvertis yra 7 ir daugiau. Pacientai, kuriems nustatytas mažas reikšmingo vėžio rizikos įvertis, gali išvengti nereikalingų invazinių procedūrų ir dėl jų kylančių komplikacijų bei būti priskirti stebimųjų grupei.

RS6527_sy_doctor_holding_urine_sample_sh_106582991_clean

Neinvazinis prostatos vėžio diagnostikos testas

Tiriamoji medžiaga: pirminė šlapimo porcija suringta į specialų transportavimo indelį.

Papildomi duomenys: reikalingas PSA (prostatos specifinio antigeno) rodiklis, prostatos tūris ir paciento amžius.

Tyrimo trukmė: 7 darbo dienos.

Kainynas

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija.  SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne

Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose VilniujeKauneKlaipėdojeŠiauliuose,
Druskininkuose ir partnerių klinikose.