β hemolitinio streptokoko tyrimas nėštumo metu

Streptococcus agalactiae (B grupės β hemolizinis streptokokas) yra dažniausias naujagimių ankstyvosios (įgimtos) infekcijos sukėlėjas. Infekcija pasireiškia sepsiu, pneumonija ar meningitu.

Literatūros duomenimis apie 15 proc. nėščiųjų makštyje randamas β hemolizinis streptokokas. Apie 50 proc. naujagimių, kurių motinos turėjo BGS, po gimimo būna kolonizuoti, 1–2 proc. iš jų suserga ankstyvąja BGS sukelta infekcija. Tokioms gimdyvėms atliekama profilaktiką antibiotikais gimdymo metu.

Pasaulinėje praktikoje taikoma nėščiųjų patikra dėl kolonizacijos BGS – 35–37 nėšt. savaitę atliekamas β hemolizinio streptokoko pasėlis iš makšties. Lietuvoje šis tyrimas neprivalomas, yra tik rekomendacinio pobūdžio. Nustačius BGS augimą, gimdyvėms atliekama profilaktika antibiotikais gimdymo metu.

Jautrumo antibiotikams tyrimas
  • β hemolizinio streptokoko pasėlis atliekamas darbo dienomis.
  • Atsakymas pateikiamas per savaitę.

    Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

    Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.