β hemolitinio streptokoko tyrimas nėštumo metu

Streptococcus agalactiae (B grupės β hemolizinis streptokokas) yra dažniausias naujagimių ankstyvosios (įgimtos) infekcijos sukėlėjas. Infekcija pasireiškia sepsiu, pneumonija ar meningitu. Nėščiosioms šie streptokokai gali sukelti jokiais simptomais nepasireiškiančią bakteriuriją arba cistitus, kurie vėliau gali išsivystyti į inkstų uždegimus.

Literatūros duomenimis apie 15 % nėščiųjų makštyje randamas β hemolizinis streptokokas. Apie 50 % naujagimių, kurių motinos turėjo BGS, po gimimo būna kolonizuoti, 1–2 % iš jų suserga ankstyvąja BGS sukelta infekcija. Tokioms gimdyvėms atliekama profilaktiką antibiotikais gimdymo metu.

Pasaulinėje praktikoje taikoma nėščiųjų patikra dėl kolonizacijos BGS – 35–37 nėšt. savaitę atliekamas β hemolizinio streptokoko pasėlis iš makšties. Nustačius BGS augimą, gimdyvėms atliekama profilaktika antibiotikais gimdymo metu.

Capture

β hemolizinio streptokoko pasėlis atliekamas darbo dienomis.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.