Dizenterinė ameba

Dizenterinė ameba sukelia žarnyno parazitinę ligą – Amebiazę. Nuo užsikrėtimo iki ligos požymių atsiradimo gali praeiti kelios dienos, keli mėnesiai ar net metai. Tačiau dažniausiai ligos simptomai pasirodo 2–4 savaitę po užsikrėtimo.

Dažniausiai liga prasideda iš lėto, atsiranda bendras silpnumas, dažnesnis tuštinimasis, išmatose pasirodo gleivių ir kraujo. Temperatūra gali būti normali arba šiek tiek pakilusi. Ilgainiui procesas nurimsta. Kartais vystosi ūmi ligos forma. Tuomet ligonius vargina pilvo diegliai, skausmingas tuštinimasis, viduriavimas. Negydant, liga įgauna lėtinę su remisijomis ir paūmėjimais daug mėnesių trunkančią eigą, kuri pasireiškia pasikartojančiais kraujavimais iš žarnyno, žarnyno diskomfortu.

Ligonį vargina pilvo skausmai, vidurių užkietėjimas ar periodiškas viduriavimas, pykinimas, dešinio klubo srities ir galūnių skausmai, greitas nuovargis, prakaitavimas, galvos skausmas.

Amebiazė yra labai pavojinga mažiems vaikams, ypatingai naujagimiams, nėščiosioms ar ką tik pagimdžiusioms moterims, ligoniams, turintiems piktybinių navikų, nusilpusiems asmenims.

Didesnę riziką užsikrėsti ir susirgti amebiaze turi:

  • Keliaujantys po tropines šalis ir gyvenantys blogose sanitarinėse sąlygose;
  • imigrantai iš tropinių šalių, kuriose yra blogos sanitarinės sąlygos;
  • sergantieji geofagija (žemės, molio valgymas);
  • neturintys reikiamų higieninių įgūdžių;
  • homoseksualūs asmenys.

Pagrindinis tyrimas nustatant amebiazę yra išmatų mikroskopinis tyrimas. Viduriuojančio ligonio šviežiose išmatose ieškoma trofozoitų ir cistų.

Sergant nežarnynine amebiaze, atliekami kraujo serologiniai tyrimai.

SYNLAB Tallinn Veerenni_hematoloogia_photographer Ardo Kaljuvee_Jan2018 (57)
  • SYNLAB laboratorijoje galite atlikti plokščiųjų kirmėlių ir pirmuonių tyrimus.
  • Dizenterinės amebos nustatymui atliekamas Amoeba IgG tyrimas.
  • Tyrimai atliekami iš veninio kraujo.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami bendraklinikiniai, alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje kainynas. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.