Greitas gripo testas

Gripas yra labai užkrečiama viršutinių kvėpavimo takų virusinė infekcija, pasižyminti antigenų kintamumu, sezoniškumu ir poveikiu bendrajai populiacijai. Iš dviejų pagrindinių (A ir B) gripo virusų tipų A potipiai skirstomi pagal paviršinių glikoproteinų (hemagliutinino ir neuraminidazės) antigenų kintamumą. Gripo A virusas yra dominuojantis ir siejamas su sunkiausiomis epidemijomis.

Gripas gali sukelti sunkias komplikacijas, pvz., bronchitą ar plaučių uždegimą, ypač vaikams, pagyvenusiems žmonėms ar sergantiesiems lėtine kvėpavimo takų liga. Dažniausiai tai būna lengva virusinė infekcija, kuria užsikrečiama per kvėpavimo takų išskyras kosint ar čiaudint.

Yra daug kitų virusinių infekcijų, kurios gali būti panašios į gripą, dėl to reikalingi laboratoriniai testai, kad pavyktų jį atskirti nuo kitų ūminių kvėpavimo takų infekcijų. Virusų izoliacija vis dar laikoma geriausiu standartiniu gripo diagnozavimo metodu, kurio jautrumas po 3 dienų yra beveik 100%.

Gripo testo pagrindas yra membranos technologija su koloidinio aukso nanodalelėmis. Testo tikslas yra aptikti gripo A ir B nukleoproteinų antigenus nosiaryklės tepinėlyje, gerklės tepinėlyje ar iš nosies išsiurbtos medžiagos mėginiuose. Rinkinio specifiškumą rodo monokloniniai antikūnai, nukreipti prieš gripo A ar B nukleoproteinų antigenus.

www_greitas_gripo

Turite klausimų, susisiekime:

8 5 249 1043


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose VilniujeKauneKlaipėdojeŠiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.