CEA tyrimas

Karcinoembrioninis antigenas (CEA) – tai vienas antigenų, gaminamas gleives išskiriančių liaukų epitelinėse besivystančio embriono ir vaisiaus ląstelėse. Pirmą kartą nustatytas embriono storosios žarnos audinyje. Po gimimo šio baltymo sintezė yra slopinama, ir suaugusiųjų organizme CEA koncentracija labai maža.

CEA kiekis kraujo serume padidėja sergant virškinamojo trakto, kasos, krūties, plaučių, skydliaukės, šlapimo ir lytinių takų vėžiu. CEA koncentracija gali kiek padidėti sergant gerybinėmis ligomis: žarnų uždegimu, kepenų ciroze, pankreatitu (kasos uždegimu), pneumonija (plaučių uždegimu). Rūkančiųjų kraujyje CEA koncentracija yra didesnė, palyginti su nerūkančiųjų.

Svarbiausia CEA nustatymo paskirtis – gydymo efektyvumo įvertinimas ir pacientų, sergančių virškinamojo trakto, kasos, krūties, plaučių, skydliaukės, šlapimo ir lytinių takų vėžiu, stebėsena vertinant ligos progresavimą.

Dažnai žymens koncentracija padidėja dar kliniškai nejaučiant jokių ligos simptomų. Anksti nustačius vėžį ir gydantis, daugelis pacientų išgyvena. Tačiau dažniausiai liga diagnozuojama tada, kai išplinta. Tuomet gydymas tampa sudėtingas.

Biocheminiai tyrimai
  • CEA nerekomenduojama nustatyti atrankiniam storosios ir tiesiosios žarnos vėžio tyrimui. Taip pat nerekomenduojama tirti iš karto po operacijos, nes jos metu į kraują išsiskiria didelis šios medžiagos kiekis ir tai gali klaidinti vertinant gydymą.
  • Turite klausimų, susisiekime:

    (8 6) 853 98 01
    (8 6) 820 53 99


    Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

    Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.