Ca 15-3 tyrimas

Ca 15-3 – tai baltyminė medžiaga, kuri išsiskiria į kraują iš krūties vėžio ir kai kurių epitelinių ląstelių. Rodiklio CA 15-3 didėjimas serume atsiranda anksčiau nei kiti instrumentinių tyrimų rodmenys. Tačiau net 10–20 % atvejų metastazinis krūties vėžys negamina šio žymens, todėl pirminei vėžio diagnostikai šis rodiklis taikomas retai.

Padidėjęs žymens kiekis randamas ir sergant bronchų, kiaušidžių, kasos, storosios žarnos vėžiu. CA 15-3 reikšmės gali pakilti sergant kepenų ciroze, hepatitu, gerybinėmis kiaušidžių, plaučių ir krūties ligomis. Sergant krūties vėžiu gali pakilti CA 15-3 ir CEA žymenys. Kartais pakyla abu vėžio žymenys kartu (retais atvejais), kartais vienas iš jų.

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo, darbo dienomis. Tyrimo atsakymai pateikiamo po 1–2 dienų.

Karbohidratinis antigenas

Svarbiausia CA 15-3 tyrimo paskirtis – sergančiųjų krūties vėžiu tikrinimas, gydymo efektyvumo vertinimas, įtarus ligos atsinaujinimą ar ieškant vėžio metastazių.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.