Ca-19-9 tyrimas

CA 19-9 – kasos vėžio žymuo. Vertinamas kartu su CEA kaip antrinis tulžies pūslės, storosios žarnos ir skrandžio vėžio žymuo; metastazių kepenyse atsiradimui. Pakilęs CA 19-9 kiekis  randamas sergant ūminiu hepatitu, lėtiniu aktyviuoju hepatitu, tulžies pūslės ir latakų ligomis, kasos uždegimu (pankreatitu), reumatu.

Rodiklis CA 19-9 pasižymi 70–80 % klinikiniu jautrumu kasos vėžiui. Vyresniems nei 45 m. pacientams, kurie turi neaiškių nusiskundimų viršutinėje epigastriumo dalyje, o vangūs požymiai tęsiasi 2–3 savaites ir nepavyksta surasti jokių akivaizdžių patologinių procesų, rekomenduojama nustatyti CA 19-9 rodiklį.

Šis vėžio žymuo gali pakilti anksčiau nei naviką parodo kiti instrumentiniai tyrimai. Gali būti ir atvirkštinė situacija, kai CA 19-9 nerodo jokio padidėjimo, o pvz., kompiuterinė tomografijos tyrimo metu, aptinkamas navikas. Laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimo metodai neprieštarauja vienas kitam. Bent vieno iš šių tyrimų įtartinas pokytis gali būti prielaida toliau tirti ligonį.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.