Kiaušidžių vėžio žymens HE4 tyrimas

Pastebėta, kad kiaušidžių vėžiniame audinyje padaugėja žmogaus sėklidės prielipo epididiminio baltymo 4 (dar vadinamo WFDC2). Jo koncentracija pakyla ir kiaušidžių vėžiu sergančių moterų kraujyje. Todėl HE4 baltymas gali būti naudojamas kaip epitelinio kiaušidžių vėžio žymuo ir šio vėžio rizikos įvertinimui.

Moterų tarpe kiaušidžių vėžys yra ketvirtas pasaulyje onkologinis susirgimas. Tai pati letaliausia ginekologinio vėžio forma ir lengviausiai išgydoma, jeigu nustatoma ankstyvuoju susirgimo periodu. Dėl pradinėse stadijose nejuntamų simptomų nemažai šio vėžio atvejų nustatoma pavėluotai.

HE4 yra jautriausias žymuo ankstyvų stadijų kiaušidžių vėžiui nustatyti pre- ir postmenopauziniu laikotarpiu. HE4 yra specifiškesnis nei CA-125 atskiriant piktybinius ir gerybinius pilvo ertmės darinius.

Naudojant  HE4 ir CA 125 žymenis kartu, tyrimo jautrumas žymiai padidėja.  Dviejų žymenų CA 125 ir HE4 kombinacija leidžia  įvertinti  epitelinio kiaušidžių vėžio riziką  – ROMA (Risk of Ovarian Malignancy Algorithm).  Rizika apskaičiuojama pagal formulę žinant kokiu moters gyvenimo laikotarpiu atliekamas tyrimas –  pre- ar postmenopauziniu.

HE4  kiekis gali padidėti esant ir kitiems navikams, dažniausiai plaučių.

Kiaušidžių vėžio tyrimas

HE4 gerai reaguoja į taikomą terapiją, padeda anksčiau, nei CA 125,  aptikti vėžio atsinaujinimą. Dviejų žymenų CA 125 ir HE4  naudojimas yra tikslesnis vėžio įvertinimas nei juos naudojant po vieną.

Turite klausimų, susisiekime:

(8 6) 853 98 01
(8 6) 820 53 99


Pajutus simptomus, galinčius reikšti rimtesnę ligą ar sveikatos sutrikimą, rekomenduojami profilaktiniai tyrimai ar specialisto konsultacija. SYNLAB laboratorijoje atliekami tiek bendraklinikiniai, tiek alerginiai, molekuliniai, genetiniai, retų ligų tyrimai.

Apie tyrimus ir jų kainas plačiau sužinoti galite mūsų paslaugų skiltyje ir kainyne. Tyrimus atlikti kviečiame SYNLAB priėmimo skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose ir partnerių klinikose.